Největší naděje

Oceňuje hry, jejichž rozpracované verze byly v daném roce uvedeny na trh v režimu předběžného přístupu (nejen na Steamu, ale i na stránkách tvůrců). Hodnotí nejen atraktivitu a kvalitu samotné hry, ale i její potenciál do budoucna a způsob, jakým autoři pracují s komunitou.

Nejlepší vizuální stránka

Oceňuje hry, které vynikají technickou kvalitou. Hodnotí kvalitu a provedení grafického zpracování a oceňuje i jeho uměleckou stránku.

Nejlepší příběh

Oceňuje hry, které vynikají původním příběhem nebo scénářem. Hodnotí originalitu vyprávění a charakterů a způsob využití herního světa k vyprávění příběhu.

Největší technologický přínos

Oceňuje hry, které vynikají v použitých technologiích. Hodnotí kvalitu technické stránky hry, úroveň umělé inteligence, originální technická řešení a využití nových technologií.

Nejlepší herní design

Oceňuje hry, které vynikají v oblasti herního designu. Hodnotí vyváženost herních prvků, originalitu, level design a celkovou hratelnost.

Nejlepší audio

Oceňuje hry, které vynikají v oblasti zpracování audio doprovodu. Hodnotí zejména technickou kvalitu zvuků a uměleckou kvalitu hudebního doprovodu.

Mobilní hra roku

Oceňuje nejlepší českou hru vyvinutou primárně pro mobilní herní platformy – tedy telefony, tablety a handheldy. Hodnotí kvalitu technického zpracování, umělecký přínos, audio doprovod a herní design. Komerční úspěch je brán jako vedlejší kritérium.

PC a konzolová hra roku

Oceňuje nejlepší českou hru vyvinutou primárně pro osobní počítače nebo domácí herní konzole. Hodnotí kvalitu technického zpracování, umělecký přínos, audio doprovod a herní design. Komerční úspěch je brán jako vedlejší kritérium.

Česká hra roku

Oceňuje celkově nejlepší českou hru vyvinutou v daném roce. Hodnotí kvalitu technického zpracování, umělecký přínos, audio doprovod a herní design. Komerční úspěch je brán jako vedlejší kritérium.