České videohry slaví úspěchy po celém světě. Tituly jako Mafia, Arma, Samorost nebo Factorio hrají miliony hráčů, povědomí české veřejnosti o těchto úspěších je ale minimální. Proto je tady ocenění ČESKÁ HRA ROKU. Upozorňujeme na nejzajímavější projekty, které vznikly na české herní scéně v uplynulém roce a oceňujeme jejich tvůrce.

Česká hra roku se po šesti ročnících pořádaných v rámci třeboňského festivalu Anifilm osamostatňuje a stěhuje do Prahy. Slavnostního předávání se odehraje 10. února 2017 v nově zrekonstruovaných prostorách pražského Divadla bez zábradlí.

Ocenění Česká hra roku bude rozděleno v devíti kategoriích českým hrám, které vznikly v kalendářním roce 2016. O nominovaných a vítězích rozhodne odborná porota. Letos poprvé budou navíc uvedeny tři významné osobnosti české herní scény do Síně slávy.

Anketu pořádá společnosti Tiscali Media, a.s., vydavatel herního webu Games.cz a časopisu LEVEL, pod záštitou sdružení České hry, o.s. – organizace českých tvůrců virtuální zábavy. Porotu ankety tvoří zástupci pořádajících redakcí a herní vývojáři ze sdružení České hry.